O Nas

Rolnictwo precyzyjne – czyli produkuj więcej za mniej…

Od ponad 10 tysięcy lat ludzie uprawiali pola metodą prób i błędów. Swoje decyzje podejmowali badając glebę pocierając ją między palcami. Wcale nie tak dawno mechanizacja zrewolucjonizowała rolnictwo i zastąpiła konie traktorami.

Dzisiaj jesteśmy świadkami nowej rewolucji! To właśnie nowoczesna technologia w rolnictwie: dane satelitarne, precyzyjne systemy lokalizacji, inteligentne czujniki czy zaawansowane oprogramowanie wspomagające planowanie i zarządzanie uprawami otworzyła nową erę rolnictwa.

Jedno pole różne plony

Dzisiaj w większości województw przeważa jednolite gospodarowanie w obrębie danego pola. Rolnicy rzadko dostosowują dawki aplikacji nawozów i środków ochrony roślin do różnych warunków występujących w obrębie tego samego pola.

Różnice glebowe, ukształtowanie terenu, zmienna zasobność składników pokarmowych to tylko niektóre z przyczyn które powodują zróżnicowany wzrost roślin, zmienny poziom plonowania czy różnice w jakości plonu.
Identyfikacja tych przyczyn, a także dokładna analiza pozwala podzielić pole na wiele części, a tym samym rozpocząć działanie w systemie rolnictwa precyzyjnego we własnym gospodarstwie.

Od teorii do praktyki

W ciągu ostatnich 10 lat rolnictwo precyzyjne przestało być tylko formułą często spotykaną w naukowych opracowaniach najlepszych uniwersytetów, a stało się najlepszą praktyką jaką każdy może wdrożyć w swoim gospodarstwie.

Pewne jest już, że chcąc produkować wydajnie i pozostać konkurencyjnym na rynku nie możemy zrezygnować z nowoczesnych technologii.
Aktualnie 70-80% produkowanych maszyn rolniczych wyposażonych jest już fabrycznie w jakiś moduł dla rolnictwa precyzyjnego.

Systemy rolnictwa precyzyjnego nieustannie się rozwijają, a także stają się łatwiej dostępne i prostsze w obsłudze.

Już czas wykorzystać je we własnym gospodarstwie.


Background

2010

Już od 7 lat współpracujemy z gospodarstwami rolnymi świadcząc usługi z zakresu rolnictwa precyzyjnego. Możliwości i dostępne technologie wspomagające produkcję roślinną nieustannie się rozwijają, a my cały czas trzymamy rękę na pulsie aby mieć możliwość zaoferowania Państwu tego co w danym momencie jest najkorzystniejsze.

100+

Gospodarstw rolnych z którymi mieliśmy okazję współpracować. Są w nich zarówno gospodarstwa wielkoobszarowe o areałach przekraczających 1000 ha jak i indywidualne, mniejsze rodzinne gospodarstwa rolne.

10000+

Hektarów pól dla których przeprowadziliśmy badania zasobności gleby, pobieraliśmy próby glebowe, skanowaliśmy strukturę czy też monitorowaliśmy uprawy.


Z ŻYCIA AGROSPOT

Background

Jesteś zainteresowany naszą ofertą i chciałbyś dowiedzieć się co możemy zrobić dla Twojego gospodarstwa?

Podaj swój adres e-mail i numer telefonu poniżej aby otrzymać więcej informacji.